Retro stilius

 • Žodis „Retro“ iš lotynų kalbos verčiamas „atgal“. Retro mada – tai atgal į praeitį orientuota Mada. Visą, kas sugrįžta naujame „pavidale“ iš praeities mados laikų galima vadinti „Retro mada“. Netgi adidas sportinius batelius su senu trilapiu ženklu būtų galima priskirti Retro madai. Retro mada teoriškai galima vadinti rūbus kilusius iš šešto, septinto, aštunto ir netgi devinto dešimtmečio.
  Lietuvoje Retro mada dažniausiai yra suprantama, kaip mada vyravusi dar ankstesniu, tarpukario laikotarpiu: trečiame ir ketvirtame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje, todėl organizuojant Retro stiliaus vakarėlį yra rekomenduojama nurodyti savo svečiams ir laikotarpį.

  Tarpukario mada (3-4 dešimtmečiai)

  Tiesaus kirpimo suknelės, ilgi perlų karoliai, dažniausiai surišami mazgu apačioje, galvos papuošalai su stručio, povo plunksnelėmis, boa, pirštinės, ilgas cigaretės kandiklis su degančia cigarete dantyse. Mėgstamos spalvos: juoda, balta, ruda.

  populiarios skrybėlės Konotjė, daugiau informacijos apie Konotjė čia

  Šukuosenos

  1925                             1930                         1935

  Batai

  1930                                                    1935                            1931

   

   

  Retro stiliaus vakarėlį puikiai galėtų iliustruoti kultinis filmas „Džiaze tik merginos“ (Some like it hot) su Merlin Monro ( Merilyn Monroe). Šio filmo veiksmas mus nukelia į 1929 metus: Čikaga, mafija, gangsterių karai, džiazas.

   

   

   

  Bus daugiau ...


  parengta pagal: www.blog.de, www.wikipedia.org, www.obuolys.lt, www.zwanziger-jahre.de, www.return2style.de