Disko stilius


 • Disko stilius (Disco)

  Disko mada - mada diskotekose ir klubuose prasidėjusi aštunto dešimtmečio viduryje. Priešingai nei kiti aštunto dešimtmečio mados stilių, ši mada neturėjo politinio atspalvio. Nuo pat pradžių tai buvo kaip gyvenimo stiliaus, linksmybių mada. Dvidešimto amžiaus aštuntame dešimtmetyje didžiuosiuose JAV miestuose buvo atidaryti dideli klubai-diskotekos. Radijo stotys transliavo įžymiuosius

  „Kung Fu Fighting“ (Carl Douglas) 

   

  arba„Rock your Baby“ (George McCrae) ir šimtai tūkstančių jaunuolių ruošdavosi šeštadienio apsilankymui diskotekoje.

   

  Tokie kultiniai filmai kaip „Šeštadienio nakties karštinė“ (Saturday night fever)

   

   

  su Džonu Travolta (John Travolta) sukėlė tikrą Disko mados bangą. Diskotekos nesugebėdavo priimti visų lankytojų, ne visi būdavo įleidžiami į klubus. Norėdami pakliūti į klubą jaunimas praleisdavo ištisas valandas puošdamiesi ir dailindami savo išvaizdą taip, kad būtų kuo panašesni į savo filmų dievaičius. Taip susikūrė ypatingas aprangos stilius - Disko mada.


  Buvo populiarūs aptempti, kūno linijas paryškinantys drabužiai. Naudojama daug šviesą atspindinčių medžiagų, įvairių blizgučių, populiarūs metalizuoti, blizgaus aukso spalvos papuošalai ir drabužiai. Taip apsirengę klubų lankytojai buvo gerai matomi ir išsiskirdavo diskotekų šviesose. Rūbų siluetas neproporcingas, kaip pavyzdį galime pateikti į apačią platėjančias kelnes, Lietuvoje plačiau žinomas kaip kliošinės kelnės. Šios kelnės - tikras stiliaus simbolis. Dominavo platforminiai batai. Taip pat populiarūs ir figūrą išryškinantis drabužis - katės kostiumas (Catsuits). Tai kombinezonas pasiūtas iš elastingos, visą kūną aptempenčios ir tuo jo linijas išryškinančios medžiagos. Taip apsirengti reikėdavo nemažai drąsos. Buvo galima pastebėti kiekvieną nereikalingą riebalų gramą. Bet taip apsirengus buvo galima be didelio vargo patekti į klubą.


  Šukuosenos

  Ypatingai populiarios buvo Afrikietiškos (Afro) šukuosenos. Beveik visuose Disko žvaigždžių pasirodymuose atlikėjui pritariantys šokėjai ir šokėjos pasirodydavo su didelėmis, kūginėmis Afro stiliaus šukuosenomis. Kas turėjo lygius plaukus, mielai nešiojo Afro perukus. Disko stilių paryškindavo dideliais akiniais nuo saulės ( nešiojamais taip pat ir naktį), brangakmeniais nusagstytais laikrodžiais, aukso grandinėmis.

  bus daugiau ...
  parengta pagal www.wikipedia.org, www.70er.net