50-ųjų stilius

 • Rok'n' Roll - šia viena fraze galima apibūdinti 50-uosius. Mūsiškai- šeštasis dešimtmetis. (1950-1959).

  Populiariausias 50-ųjų moteriškas įvaizdis – puikiai paryškinti figūros privalumai (liaunas liemuo, iškyli aukšta krūtinė), subtilus makiažas (ryškus lūpdažis bei juodai pravestos akys), įmantrių garbanų šukuosena. Norint pasipuošti - aukštakulniai bateliai su baltomis kojinaitėmis, pirštinaitės bei saikingi papuošalai – dažniausiai auskarai.

   


  Maždaug 50-aisiais madoje buvo pristatyti nuo liemens einantys įvairių raštų pilno kliošo sijonai su tiuliu ir pieštuko formos sijonukai, einantys žemiau kelių. Abiejų stilių sijonai staigiai išpopuliarėjo. To priežastis – jie puikiai išryškindavo liauną liemenį.. Prie sijonų buvo derinamos įvairaus stiliaus palaidinės: trumpo kirpimo (crop top), surišamos per kaklą bei berankoviai marškinukai.

  Vyrų madoje vyravo du visiškai skirtingi stiliai.

  Jaunuoliai dažnai dėvėdavo rokeriškas odines striukes, paprastus vienos spalvos marškinėlius ir atraitotus džinsus.

   

  50-ųjų jaunimo stilius puikiai pavaizduotas kultiniame filme "Grease" su Johnnu Travolta.

   

  Vyresniųjų stilius buvo kur kas konservatyvesnis – jame dominavo uniforminiai kostiumai, įvairių raštų flaneliniai marškiniai. Pagrindinės spalvos – tamsiai mėlyna, ruda, anglies. Prie jų buvo derinami „oksfordo“ stiliaus batai.

  50-aisiais viena mėgstamiausių jaunimo veiklų - šokiai. Itin populiaru buvo šokti svingą, lindyhopą, rokenrolą, "boogie woogie", "jitterbug'ą" ir Bop'ą. Šokiai jaunimui buvo ne tik paprasta pramoga, bet ir simbolizavo pasipriešinimą konservatyviems tėvams, kurie nepalaikė jų linksmo gyvenimo būdo.

   

  Šaltiniai: pinterest.com, fiftiesweb.com