Titulinis puslapis Svetainės žemėlapis Kontaktai

Retro stilius

  


 

   Žodis „Retro“ iš lotynų kalbos verčiamas „atgal“. Retro mada – tai atgal į praeitį orientuota Mada. Visą, kas sugrįžta naujame „pavidale“ iš praeities mados laikų galima vadinti „Retro mada“. Netgi adidas sportinius batelius su senu trilapiu ženklu būtų galima priskirti Retro madai. Retro mada teoriškai galima vadinti rūbus kilusius iš šešto, septinto, aštunto ir netgi devinto dešimtmečio.
Lietuvoje Retro mada dažniausiai yra suprantama, kaip mada vyravusi dar ankstesniu, tarpukario laikotarpiu: trečiame ir ketvirtame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje, todėl organizuojant Retro stiliaus vakarėlį yra rekomenduojama nurodyti savo svečiams ir laikotarpį.


             


 

Tarpukario mada (3-4 dešimtmečiai)

Tiesaus kirpimo suknelės, ilgi perlų karoliai, dažniausiai surišami mazgu apačioje, galvos papuošalai su stručio, povo plunksnelėmis, boa, pirštinės, ilgas cigaretės kandiklis su degančia cigarete dantyse. Mėgstamos spalvos: juoda, balta, ruda.

 

 

Šukuosenos

     

      1925              1930                      1935

 

Batai

    

    1930                                 1935                   1931                                                

Retro stiliaus vakarėlį puikiai galėtų iliustruoti kultinis filmas „Džiaze tik merginos“ (Some like it hot) su Merlin Monro ( Merilyn Monroe). Šio filmo veiksmas mus nukelia į 1929 metus: Čikaga, mafija, gangsterių karai, džiazas.


     

 


 

Bus daugiau ...

grįžti

parengta pagal: www.blog.de, www.wikipedia.org, www.obuolys.lt, www.zwanziger-jahre.de, www.return2style.de